تهران_ضلع شمال غربی میدان شیخ بهایی _برج صدف _ طبقه 13 _ واحد 134 _تلفن: 88610357 (021)

 

 

اگر شوهر مالی را به اسم همسرش کند درصورت جدایی میتواند آنرا پس بگیرد؟

بطور کلی بعد از انجام هر معامله ای اصل بر صحیح و معتبر بودن آن معامله خواهد بود ، از طرفی دیگر ملاک تشخیص

صحت هر معامله ای زمان انجام آن معامله می باشد ، به عبارتی دیگر چنانچه در زمان انجام معامله اهلیت و صلاحیت قانونی کافی و لازم برای انجام معامله وجود نداشته باشد این امکان بوجود میاد تا به اعتبار و صحت معامله خدشه وارد شود ، ولو سالها از تاریخ انجام معامله گذشته باشد بنابراین و در فرض مورد پرسش چنین امکانی وجود ندارد.
 از طرفی دیگر میتوان گفت مرد مال خود را به همسرش هبه کرده است.برابر مقررات راجع به این عقد که از عقود معین بوده مرد میتواند تا زمانی که مال در مالکیت همسرش قرار دارد با ارسال اظهارنامه از هبه رجوع و مال را مجددا در مالکیت خود قرار دهد که در این حال رعایت ماده ۸۰۳ قانون مدنی ضروری است ، به عبارتی اولا عین مال هبه موجود باشد و ثانیا شامل موارد زیر نیز نشود؛
?متهب پدر یا مادر و یا اولاد واهب نباشد.
?هبه معوض بوده و عوض هم داده شده باشد
?عین موهوبه از مالکیت متهب خارج شده یا متعلق حق دیگری واقع شده باشد به اختیار یا اجبار.
?در عین موهوبه تغییری حاصل شود.
?عین موهوبه : یعنی مالی که هبه شده است.
?واهب : کسی که مالش را هبه کرده است.
?متهب : کسی که مال به او هبه شده است .

قانون جلب سيار


Super User

طراحی، سئو ، توسعه و پشتیبانی :رضا محمودزاده

نظر دادن

نقشه دفتر

تماس

آدرس : تهران_ضلع شمال غربی میدان شیخ بهایی _برج صدف _ طبقه 13 _ واحد 134
تلفن: 8-88610357 (021)
فکس : 88610358 (021)
تلفن همراه : 09121320050
ایمیل : esmaeili.attorney@gmail.com

عضویت در خبر نامه